Konsultacje dla osób chorych na Zespół Tourette’a oraz ich rodzin

Dni i godziny przyjęć

Spotkania 60 min. - termin do uzgodnienia.
Zapisy - tel. 22 565 99 64 (pn.-pt. w godz. 12.00 - 16.00) lub tel. kom. 501-761-834
Cena - 150 zł/godz.

Zespół Tourette’a określany często jako choroba tikowa jest schorzeniem, o którym wciąż wiemy niewiele, chociaż jest chorobą dość powszechną (dotyka ok. 1% populacji). 

Objawy choroby (tiki) często powodują u osób chorych duży poziom dyskomfortu co skutkuje niską samooceną i w konsekwencji prowadzi do poczucia osamotnienia, a nawet wykluczenia. Samotni są nie tylko sami chorzy, ale również ich bliscy.


Mogę pomóc w zrozumieniu istoty choroby, 
a także podjąć się wspólnie próby odpowiedzi na kluczowe pytania:

jak rozmawiać o tikach i jak wspierać osobę, która ma tiki
jakie są sprawdzone sposoby terapii
co jest ważne a co warto „odpuścić” w wychowaniu chorego
czy i jak reagować na różne „dziwne zachowania”
jakie są skuteczne strategie radzenia sobie z tikami w różnych sytuacjach i miejscach
jak pogodzić się z chorobą bliskiej osoby i zadbać o siebie
Zachęcam do obejrzenia filmu edukacyjnego (Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a), którego bohaterami są autentyczni młodzi ludzie dotknięci chorobą tikową, znajdziecie w nim również moje wypowiedzi i komentarze.
Zapraszam!

Dorota Jasińska

Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych w zakresie Organizacji i Zarządzania Oświatą w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie. Dyplomowany pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Trener Fundacji Wsparcie i Rozwój. Trener Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP). Absolwentka Szkoły Tutorów (Certyfikat Tutora I stopnia) Collegium Wratislaviense.
Była członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a w Warszawie. Uczestniczka Europejskiej Konferencji nt. Zespołu Tourette’a i Zaburzeń Tikowych (ESSTS) – Londyn 2015r. Współorganizatorka i moderatorka Międzynarodowej Konferencji podsumowującej projekt „Z Tourette’m po Polsce – program przeciw wykluczeniu chorych – Warszawa 2016r. Uczestniczka wizyt studyjnych organizowanych przez niemieckie i norweskie Narodowe Stowarzyszenia Syndrom Tourette’a. Autorka publikacji poświęconych chorobie tikowej w czasopismach kierowanych do środowiska oświatowego (Oświata Mazowiecka). Autorka programów szkoleń dla kadry pedagogicznej, pedagogów, psychologów oraz rodziców w obszarze specjalnych potrzeb edukacyjnych (Zespól Tourette’a, Zespół Aspergera).
Czytaj mniej
Czytaj więcej